özel ders verenler,özel ders merkezi,özel ders bul
özel hoca,kaliteli hoca,bogaziçili hoca
özel ders ara,üniversite dersleri özel ders ilanlari,özel ders siteleri

OLİMPİYATLAR VE YARIŞMALAR

fizik-olimpiyatlarına hazırlık

" * Tübitak ortaöğretim araştırma projeleri yarışması

*Tübitak Bilim Olimpiyatları

İstanbul Bilim Olimpiyatları

Çeşitli üniversitelerin yarışmaları "

Ülkemizde resmi olarak Tübitak tarafından ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde bilim olimpiyatları ve proje yarışmaları olarak düzenlenmektedir. İlköğretim seviyesinde Matematik Olimpiyatları mevcutken, ortaöğretim düzeyinde 8 kategoride araştırma projeleri yarışması ve 5 kategoride bilim olimpiyatları mevcuttur.Bu yarışmalar öncelikle ulusal düzeyde başlayıp çeşitli aşamalar sonrasında milli takımı oluşturacak öğrenciler belirlenmekte ve ülkemizi uluslararası yarışmada temsil etmektedir.

Ulusal veya uluslararası yarışmalarda başarı sağlayan gençlerimize birçok önemli imkan ve ayrıcalıktan yararlanma fırsatı verilmektedir.Uluslararası olimpiyatlarda derece alan öğrencilere plaket, para ödülü verilmektedir. Ayrıca olimpiyat takımlarında yer alıp daha sonra üniversiteye kayıt olan öğrenciler, tübitak’ın üniversite bursiyeri olma hakkı kazanırlar.Olimpiyat takımlarına seçilen öğrenciler ÖSS’ye girdikleri yıl ise ek katsayı uygulamasından yararlanırlar ve üniversite kazanabilmek için önemli ve haklı bir avantaj elde ederler. Öğrenciler bu olimpiyatlarda madalya kazanırlarsa üniversitelere sınavsız yerleştirme olanaklarından yararlanacaklardır.

Yukarıda saydığımız ayrıcalıklardan dolayı Tübitak yarışmaları her yıl büyük rekabete sahne olmaktadır.Ülke genelinde öğrenciler bu avanjları elde edebilmek için zorlu ve yorucu bir hazırlık maratonuna başlarlar. Pekçok kolej ve lise bu alanda öğrencilerini yetiştirmek ve geliştirmek için özel olimpiyat eğitimi vermektedir. Bizde Özeldersbu ailesi olarak öğrencilerin bu zorlu maratonda yanlarında olabilmeyi arzuluyoruz. Ekibimizde olimpiyat takımları çalıştırmış ve lise yıllarında kendisi bizzat bu yarışmalara katılmış başarılı öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

projeleri sergileri align=

Bunun yanında bir çok üniversite ve lise bölgesel yada ulusal bazda lise ve ilköğretim öğrencilerine yönelik olimpiyatlar düzenlemektedir.

Akdeniz Üniversitesi Matematik Olimpiyatları: Akdeniz Üniversitesi tarafından 1996 yılından bu yana her yıl düzenlenmektedir.

Cahit Arf Matematik Günleri: Bilgi Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenmektedir.

İLMO: Koç Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenmektedir. Önceleri sadece İstanbul’daki öğrencilerin katılabildiği yarışma 2009 yılında ülke çapında uygulandı.

 İstanbul Bilim Olimpiyatları: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilki 2009 yılında uygulanan bilim olimpiyatları Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar ve Biyoloji branşlarında da uygulanmış olup her yıl uygulanması planlanmaktadır. Bu olimpiyatlara sadece İstanbul’da eğitim öğretim gören öğrenciler katılabilmektedir.

İstanbul Liselerarası Matematik Yarışması: Doğuş Üniversitesi tarafından her yıl uygulanmaktadır. Bu yarışmaya sadece İstanbul’da eğitim öğretim veren okullar katılabilmektedir.

. tübitak proje danışmanlığı