özel ders verenler,özel ders merkezi,özel ders bul
özel hoca,kaliteli hoca,bogaziçili hoca
özel ders ara,üniversite dersleri özel ders ilanlari,özel ders siteleri

ÖĞRETMENLERİMİZ

Ekibimizde 100'ün üzerinde öğretmen bulunmaktadır.Bu kadromuzun yaklaşık yarısı Boğaziçi Üniversitesi mezunu öğretmen ve akademisyenlerden oluşur. Diğer yarısı ise alanında uzman, referansla ekibimize katılmış genç ve başarılı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşur.

İstanbul'un hemen hemen her semtine yayılmış geniş Boğaziçili Öğretmen ağına sahibiz. Bu konuda daha net bilgileri bizlere ulaşarak alabilirsiniz. Ekibimizin koordinasyonunu mezun Boğaziçili öğretmenlerimiz sağlamaktadır. Öğretmende aradığınız özellikler dikkate alınarak size en uygun öğretmeni belirlemek önceliğimizdir.

 

ÖĞRETMEN SEÇME KILAVUZU

Bir bireyin başarıları onun bildiğini gösterir ama iyi bir öğretmen olduğunu göstermez.kaliteli öğretmenlerden özel ders al Yani ekibimizin hepsi Boğaziçilidir, hepsi Türkiye derecelidir demek yetmez. Bu nedenle Boğaziçili ve "öğretmeye yetkin" arkadaşlarla çalışırız. Bu bağlamda ekibimizi oluştururken öğretmenlerimizin öğretme kabiliyetlerini dikkate alırız. Düzenlediğimiz uygulama derslerinin neticesinde öğretmenler ekibimizde yer alabilir. Ayrıca öğretmenlerimizin öğretim teknikleri konusunda düzenlenen seminerlere katılmasına yardımcı olmakta ve bu alandaki gelişimlerini kendimize bir görev olarak atfetmekteyiz.

Öğretmenlerimiz tecrübelidir.Özel dersi yalnızca öğrencilik yıllarında kazanılan tecrübeler olarak algılamak yerine eğitim sektöründe bir marka olabilme amacı güdüyoruz. Uzun yıllar bu sektöre hizmet edebilme gayesi taşıyan bizler, ilkeli bir eğitim süreci geliştirmek amacıyla çalısmalarımızı sürdürüyoruz.

Sizlere öğretmen seçiminizde yol göstermesi açısından bazı önemli noktaları vurgulamakta yarar görüyoruz.

ozel ders ogretmeni bulun

  • iyi bir öğretmen sabırlı olmalıdır ve siz anlamadığınızda hep aynı şeyleri yinelemekten kaçınmalıdır. Gerektiğinde farklı örneklerle konuyu açabilen, anlamadığınız yerleri erken farkeden bir öğretmeni tercih etmelisiniz.

  • iyi bir öğretmen sizlere her anlamda örnek olabilecek kişilik ve kabiliyette olmalıdır. Özel ders öğretmeni etik sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Çocuklar istemeden bile onların bir takım özelliklerinden etkilenebilirler. Konuya hakim fakat karakterinde bazı eksiklikler gözlemlenen yanlış insanlardan alınan dersler faydadan çok zarar getirebilir. Bu yüzden onların karakterleri, özel yaşamları ve alışkanlıkları dikkate alınmalıdır.

  • iyi bir öğretmen elbetteki deneyimli olmalıdır.tecrübeli öğretmenler öğretir Fakat deneyim bütün soruları hızlı ve eksiksiz çözebilmek değildir.Yanlış yapmamaya şartlanmış olmak yerine komplekslerinden arınmış ve kendine gerektiği kadar güvenen öğretmen size daha çok yardımcı olur.

  • iyi bir öğretmen sizinle sadece ücretli saatleri değil ayrıca hedeflerinizi de paylaşmalıdır. iyi bir öğretmene ders dışında ulaşabilmelisiniz. Ancak o da sizinle aynı hedefe kilitlenmişse sizin gerçekten öğrenip öğrenmediğinizi önemser.


  • iyi bir öğretmen dadik ve planlıdır.Çünkü dakikaların hayatları etkiledigi sınavların olduğunu bilmektedir. Vaktimizi doğru kullanmamız konusunda bize yol gösterir. Daha iyisi için sürekli bir arayış içindedir.

  • iyi bir öğretmen ne yaptığını bilen ve kararlı yapandır. Asla bizleri yersiz endişelere sürüklemez. Bize güven verir. Sınav stresini kontrol etmemize yardımcı olur ama önce kendisi bu özel ders saatleri iyi ayarlanmalıdırstresi kontrol edebilmeyi öğrenmiş olmalıdır.

  • iyi bir öğretmen, öğrenciyi motive eder. En iyi öğretmenin öğrencinin kendisi olduğunu gösterir. Onun yeteneklerini keşfeder ve bunları başarıya dönüştürmek için ona yol gösterir.

  • iyi bir öğretmen, sihirbaz değildir tecrübeli kolej öğretmenleriBoğaziçili deneyimli hocalarçünkü sihirbazlar sırlarını asla paylaşmazlar. Öğretmen bildiklerini öğretmeye çalışır. Sonunda öğrencinin başarısı öğretmenin de başarısı olur.

  • özel ders seviye sınıfları oluşturmanın önemi

  • iyi bir öğretmen eski konuları hatırlatarak geri dönüşler yapar ve bilginin hep taze kalmasını sağlar. Tekrarlarla temel bilgileri şekillendirerek sağlam ve kalıcı öğrenme sağlar. Öğretirken öğrenir.

 

ilkokul öğretmenleri

Sözlükte öğretmen 'mesleği bilgi öğretmek olan kimse' olarak tanımlanmıştır. Peki mesleği bilgi öğretmek olan bu kişiler nasıl bir eğitimden geçmektedir? Varolan eğitim kuramları açısından öğretmenleri ikiye ayırabiliriz. Birinci ögretmen tipi; öğretmenin 'bilgi aktarıcısı' (transmitter of knowledge) olarak tanımlandığı geleneksel öğretmen tipidir. Geleneksel tipte öğretmen bilginin aktarılmasını sağlayan bir aracı ve aktarıcı olarak belirtilmistir. Bu tipte öğretmen biraz daha ezberci ve işlevsizdir. Öğrenme sürecinin meyvesi olan öğrenmeyi kolaylaştırmak gibi bir görevi söz konusu değildir.

İkinci tipte bahsi geçen öğretmen ise 'öğrenmeyi kolaylaştırıcı ' (facilitator of learning) olarak tanımlanır. Modern yaklaşımlarda öğretmen bilgiyi direk aktarmaktan çok daha fazlası olmak durumundadır. Bilgiyi öğrencinin anlayabileceği şekle dönüştürebilmeli, öğretim süreçinde kolaylaştırıcı rol oynamalıdır. Öğretmen eğitiminin amacı,bilgi donanımı sağlamaktan ziyade öğrenme ve öğretebilme yeteneğini kazandırmaktır.

Çünkü nasıl öğretileceğini öğrenen insan hayatta en önemli bilgiye ulaşmış olur. (New Teacher Education for the Future by Ying Cheong Cheng)