özel ders verenler,özel ders merkezi,özel ders bul
özel hoca,kaliteli hoca,bogaziçili hoca
özel ders ara,üniversite dersleri özel ders ilanlari,özel ders siteleri

İLKÖĞRETİM MATEMATİK OLİMPİYATLARI

Matematik İlköğretim özel dersleri alabilirsiniz.

"İlköğretim düzeyi matematik olimpiyatlarında da yanınızdayız. "

İlköğretim okullarının 6. 7. ve 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencileri, matematik alanında çalışmalar yapmaya yönlendirmek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren gelişmelerini desteklemek için Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı düzenlenmektedir.Sınav, test ve problem türü sorular olmak üzere iki bölümden oluşacak ve tek oturumda yapılacaktır.Tüm öğrenciler aynı soruları cevaplayacaklardır.

Test bölümünde, barajın üzerinde puan alan öğrencilerin problemlere ilişkin çözümleri de değerlendirmeye alınacak ve ödül alan öğrenciler her iki bölümün sonuçlarına göre belirlenecektir. Test bölümünün ağırlığı %70, problem bölümünün ağırlığı %30 olarak değerlendirilecektir.

Sınavda farklı sınıflara göre farklı sorular olmadığından öğrencilerimizi başarısızlık duygusuyla karsı karsıya bırakmamak için, başvurularda bu içerik ve düzey farklılığının göz önünde bulundurulmasında yarar görülmektedir. Geçmiş yıllara ait sınav soruları ve cevaplarının öğrenciler tarafından incelenmesi son derece önemlidir.

Birinci Aşama Sınav Soruları

İkinci Aşama Sınav Soruları

Olimpiyat Kaynak Kitabı

 

Özel Matematik dersi alın.