özel ders verenler,özel ders merkezi,özel ders bul
özel hoca,kaliteli hoca,bogaziçili hoca
özel ders ara,üniversite dersleri özel ders ilanlari,özel ders siteleri

koç ile yeni bir yaşam penceresinden bakın

REHBERLİK HİZMETLERİMİZ

Rehberlik ve koçluk hizmetleriMaalesef sadece öğrencilerimiz değil, Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı araştırmaya göre; dünyada her beş kişiden biri "yardım almasını gerektiren psikolojik sorunlarla" karşı karşıya kalıyor. Rapora göre sorunlara çözüm aramak, en gelişmiş toplumlarda bile hala tabu olmayı sürdürüyor. Okul ve ailedeki önyargılar, başarısızlığa karşı sert tutumlar, öğrencileri çözüm aramak yerine problemleri saklamaya itiyor. Biz ozeldersbu.com olarak öğrencilerimizi birlikte çözümler üretmeye davet ediyoruz.

koçluk sistemimiz hakkında
Ekibimizdeki eğitim koçları ve rehberlerden profesyonel olarak yardım alabilirsiniz. Bunun yanısıra ders veren öğretmenlerimiz abi/abla mentor olarak görülebilir. Öğrencilerimizle sağlıklı ilişkilerimizden dolayı aramızdaki iletişim artmakta ve bu nedenle öğrenciler bizlerle sorunları daha rahat paylaşabilmektedir. Çoğu öğrenci sınavlarla dolu bu uzun maratonda kendilerini yalnız hisseder. Başarısızlıklarında ya da derslere karşı ilgi ve çalışma arzularını kaybettiklerinde yanlarında bulunup onlara moral verecek, onların sorunlarıyla birebir ilgilenecek ve çözümler üretecek koçlarımız onları bu zorlu mücadele de yalnız bırakmazlar. Bu öğrencilerimizin başarısını ve motivasyonunu katlayan bir durum olarak deneyimle sabitlendiğinden öğretmenlerimizle öğrencilerimizin bu bağı kurmasının ve geliştirmesinin üzerinde önemle durmaktayız.

Bizim derslerimizi veren her öğretmenimiz öğrenci için bir model olduğunun farkındadır ve gerektiğinde sorumluluk alabilir fakat daha iyi sonuçlar alabilmek için mutlaka eğitim koçlarımız ile görüşülmesini tavsiye ediyoruz.

Özel bir amaç için, veli-öğrenci-öğretmen üçgenini yönetip başarı için yol gösteren, daha profesyonel, "eğitim koçluğu sistemimiz" hakkında ayrıntılı bilgi almak için Eğitim Koçluğu sayfamızı incelemenizi öneririz.

 

KOÇ KİMLER İÇİN FAYDALI OLUR

sınav kaygısı yaşayanlar
 • YGS,LYS ve SBS sınavlarına hazırlanan öğrenciler
 • Stres altındaki üniversite öğrencileri
 • Yurtiçi/yurtdışı MBA danışmanlığı
 • Aile içi iletişim sorunları yaşayan çocuklar
 • Asabiyet ve ani sinirlenen gençler
 • Dikkat dağınıklığı yaşayan öğrenciler
 • Sınav kaygısı ve zaman kullanımı problemleri yaşayan öğrenciler
 • Yaşam tatminini artırmak isteyen bireyler

 

NEDEN BİZİM KOÇLARIMIZ

 • Bu konuda Türkiye’nin en iyi üniversitesinde eğitim almış profesyoneller
 • Farklı disiplinlerle işbirliği yapan, sürekli araştıran geniş ve uzman kadro
 • Yaptığımız çalışmalarda elde edilen pozitif sonuçlar
 • Güvenilir ve kişiye özgü yaklaşım

 

KOÇLUK PROGRAMIMIZ

koçun faydaları nelerdir?

"Koçluk programı" alan her öğrencinin özel bir dosyası vardır. Bu dosya eğitim dosyası ve kişisel portfolyasından oluşmaktadır. Kişisel portfolyasında; Ailenin desteği ile edinilecek demografik özelliklerin yanı sıra; uygulayacağımız testler ile kişilik ve fiziksel özellikleri tespit edilecektir. Bu özellikler; hangi öğrenme ortamında daha duyarlı olduğu, nelerden zevk aldığı, ders çalışmanın onun için ne kadar önemli olduğu gibi birçok bilgiyi içermektedir.

Dosyanın eğitim bölümünde ise; öğrencinin başarısına ve ders çalışma isteğine göre hazırlanmış ders programı, sınavlardan aldığı sonuçlar, internet aracılığı ile öğrencinin seviyesinde hazırlanmış özel testler, ödevler, öğrencinin eğitim hedefleri ve alınan sonuçlar, meslek tanıtımları, sınav kaygısı, zaman yönetimi gibi konularda eğitimler ve bilgiler bulunur.

Sistemli çalışma planları yapılır, onları bekleyen bir takım sorunlara karşı erken uyarılar yapılır ve önemler alınır, streslerini azaltan, sonuça varma hızlarını geliştiren aktivitelerle motivasyon kayıpları yaşanmasının önüne geçilir. Öğrencilerin derslere olan ön yargıları yine bu koçluk sayesinde giderilerek severek ve isteyerek öğrenme sürecinin hazırlanması sağlanır. Başarı; aile, öğrenci ve öğretmeni kapsayan bir ekip işidir. Bu nedenle başarının yada başarısızlığın tek bir sorumlusu yoktur.Gelin bu sorumluluğu beraber paylaşalım.